Účastníme se prestižního kurzu EPEC-Pediatrics v Praze!

5. 6. 2024

Máme skvělou zprávu! Naše organizace se právě účastní prestižního kurzu EPEC-Pediatrics (Education Palliative End of Life Care) pro pediatrii, který poprvé probíhá v Praze. Tento kurz, vyvinutý na University of California San Francisco, je nejkomplexnějším vzdělávacím programem na světě v oblasti bolesti a paliativní péče pro pediatrii.

  • Obrázek 1: Kurzu se za FN Olomouc účastní (zprava) Jana Chudobová z Národního telemedicínského centra, Veronika Bezděková z Novorozeneckého oddělení a Lenka Kristlová z Oddělení klinické psychologie.

 

Nadace rodiny Vlčkových sehrává klíčovou roli jako hostitel a organizátor tohoto významného vzdělávacího programu. Díky její podpoře se mohou čeští odborníci spojit s předními světovými experty v oboru a získat tak cenné znalosti a dovednosti.

EPEC-Pediatrics je určen pro všechny profesionály zapojené do péče o děti s vážnými nemocemi a jejich rodiny. Program je rozdělen do tří úrovní a naši zástupci mají příležitost absolvovat úroveň 1 a 2. První část, Pediatric Pain & Palliative Care Symposium, probíhá ve dnech 3.–5. června. Tento třídenní kurz je určen pro odborníky pracující v multidisciplinárních týmech paliativní péče, akademiky a další zájemce o téma. Účastníci získávají znalosti potřebné k poskytování specializované paliativní péče pediatrickým pacientům a jejich rodinám.

Druhá část, EPEC-Pediatrics Train-the-trainer Conference, probíhá ve dnech 6.–7. června. Tento program je navržen pro odborníky v dětské paliativní péči, kteří se chtějí stát lídry v oboru a učit další profesionály. Účastníci se během interaktivní a intenzivní skupinové práce učí, jak vyučovat pediatrickou paliativní péči ve svém regionu.

Tento jedinečný vzdělávací program, kterého se za FN Olomouc účastní Veronika Bezděková z Novorozeneckého oddělení, Jana Chudobová z Národního telemedicínského centra a Lenka Kristlová z Oddělení klinické psychologie, nám přináší nové znalosti a dovednosti, které můžeme okamžitě aplikovat v naší každodenní praxi. Po úspěšném dokončení programu získáváme prestižní certifikaci, díky které se stáváme jedněmi z mála regionálních odborníků na 24 modulů EPEC-Pediatrics v České republice.

Děkujeme Nadaci rodiny Vlčkových za tuto úžasnou příležitost a těšíme se na další kroky v oblasti dětské paliativní péče.